Dariusz Jabłoński

Ukończył łódzką szkołę filmową, był asystentem Krzysztofa Kieślowskiego.

Kieruje studiem Apple Film Production. Od 1994 roku był wiceprezesem, a od 1999 prezesem Stowarzyszenia Niezależnych Producentów Filmowych i Telewizyjnych. Od 2000 roku był prezesem Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Obie funkcje sprawował do 2004 roku.

Wyprodukował kilkadziesiąt filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali i teatrów telewizji. Filmy powstały we współpracy z polskimi stacjami telewizyjnymi: TVP, Canal+ Polska, HBO, ale także z udziałem zagranicznych stacji telewizyjnych: ARTE, CANAL+, WDR, MDR, SVT, CTV, oraz w koprodukcji z niezależnymi producentami z Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Francji, Szwecji, Izraela, Wielkiej Brytanii. W sumie filmy uzyskały ponad trzysta nagród na festiwalach zagranicznych i krajowych, jeden ostatnich, „Dowłatow” w reż. Aleksieja Germana jr. otrzymał  Srebrnego Niedźwiedzia za wybitne osiągnięcie artystyczne na Berlinale 2018.

Opis zaciągnięty z Wikipedii

Realizacje z udziałem

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.