Jerzy Kapuściński

Studiował filologię polską i filmoznawstwo na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1991 był pracownikiem Telewizji Polskiej. Pełnił tam m.in. funkcje kierownika redakcji widowisk artystycznych, publicystyki kulturalnej, teatru i muzyki poważnej oraz kierownika działu programów artystycznych w TVP2. Był współzałożycielem TVP Kultura, a od 2005 do 2008 dyrektorem ds. programowych tego kanału[1][2]. Był autorem formuły programu Kocham Kino, jako redaktor i producent pracował przy kilkudziesięciu filmach dokumentalnych, krótkometrażowych i fabularnych[2].

Od 2008 do 2011 zajmował stanowisko dyrektora Studia Filmowego „Kadr”, które wyprodukowało w tym czasie między innymi Rewers, Salę samobójców, Baby są jakieś inne i Jesteś Bogiem[1]. W 2011 powrócił do Telewizji Polskiej, został zastępcą dyrektora biura zarządu i spraw korporacyjnych. 1 lipca 2011 objął funkcję dyrektora TVP2[1]. Podał się do dymisji w grudniu 2015 po uchwaleniu z inicjatywy PiS nowelizacji tzw. ustawy medialnej, przewidującej m.in. wygaśnięcie mandatów urzędujących członków organów mediów publicznych i przekazanie kompetencji nominacyjnych w wyłączną gestię ministra skarbu państwa[3].

Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA)[1]. W 2011 powołany w skład rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej[2].

Opis zaciągnięty z Wikipedii

Realizacje z udziałem

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.