Łaźnia na Montelupich

„Za górami, za lasami, gdzie można tylko dojechać pociągiem żyły dwie księżniczki. Jedna była Jasna i piękna… Druga była Ciemna i ciągle zamyślona…” Tak zaczyna się historia dwóch kobiet osadzonych w celach śmierci aresztu na Montelupich w Krakowie. Jest rok 1947. W jednej celi Jasna – osławiona Brunhilda – nadzorczyni „obozu drugiego” czyli Auschwitz- Birkenau. W sąsiedniej celi Ciemna – była więźniarka tego obozu, działaczka zbrojnego podziemia, założycielka kilku siatek konspiracyjnych – po latach przez historyków nazwana „Jamesem Bondem w spódnicy”. Obie kobiety widują się podczas cotygodniowej kąpieli w więziennej łaźni. W nowoczesnej wizualnie formie przywołujemy wydarzenia sprzed lat. Wydarzenia niezwykłe, dramatyczne, widz na pewno nie będzie znudzony. 

Autor i reżyser Paweł Sala

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zrealizowano w ramach Programu „Teatr i Taniec”.

Przygotowania do rejestracji spektaklu – próby aktorskie

Wpisy o podobnym temacie

Brzeziny

Brzeziny

Brzeziny 27-28.10.2018  Relacje z koncertów i happeningu Happening - rodzinny historyczny piknik z udziałem:-Koło Gospodyń Wiejskich Zaledie/Stare Koluszki-Dziecięca Akademia Muzealna Gwiazda wieczoru:Maleo Reggae Rockers i Kasia Malejonek w repertuarze „Panien...

czytaj dalej

O nas

Statut Fundacji
KRS 0000439213
NIP 5223000761
REGON

News letter